Багатоелементний приймач лазерного випромінювання. Лазерний прогрес наступає

Все що стосується оптичних, лазерних систем та розрахунків
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 53
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Багатоелементний приймач лазерного випромінювання. Лазерний прогрес наступає

Повідомлення Administrator » 15 грудня 2018, 22:58

Застосування корисних властивостей лазера дозволило неабияк покращити та вдосконалити чимало технічних приладів у багатьох галузях науки. Так, завдяки їх монохроматичності, гострій спрямованості світлового випромінювання та узгодженості коливань було створено квантовий гігрометр, підсилювач яскравості, швидкодійну оптичну схему і не тільки. Та на цьому потенційні можливості використання лазерів не закінчуються.

Видимість променя
Технологічною новинкою, котру презентував Микитюк Павло Дмитрович з Інституту термоелектрики НАН України та МОН України, виступає багатоелементний приймач лазерного випромінювання.
Багатоелементний приймач лазерного випромінювання
Багатоелементний приймач лазерного випромінювання
Дана розробка покликана виконувати функції щодо вимірювання розподілу енергії в поперечних перетинах пучка лазерного випромінювання, що характеризується великою потужністю. На практиці приймачі лазерного випромінювання застосовуються під час проведення різноманітних робіт: будівельних та ремонтних (викладання кахлів, поклейка шпалер), геодезичних, проекційних. За допомогою подібних пристроїв уможливлюється робота не лише в приміщенні, а й на відкритому просторі та при яскравому денному освітленні – пристрій все одно бачитиме промінь лазера на заявлених розробниками відстанях.

Характеристики
Спектральний діапазон, мкм 0,4—11,0
Тривалість імпульсу, с 10^–3 —5 ⋅ 10^–9
Енергетичний діапазон, Дж/см2 5 ⋅ 10^–2—50
Площа елементарної площадки, мм2 1 × 1—16 × 16
Коефіцієнт перетворення, мВ/Дж ≥100
Час збереження показань на рівні 0,99 максимальної амплітуди, с ≥0,1
Час між двома вимірами, с ≤5,0

Конкретні плюси винаходу
Розробка може бути застосована для створення приймача стійкої до впливу потужного лазерного випромінювання кераміки, для приймальних елементів і спеціально розробленого напівпровідникового матеріалу для термобатарей. Завдяки своїй конструкції це зробить можливим охоплення енергетичного діапазону 5⋅10-2 - 50 Дж/см2. Всі права інтелектуальної власності охороняються відповідно до чинного законодавства. Зараз продукція тестується в робочих умовах, з одночасним налагодженням схем виробництва, маркетингу та збуту на українських та міжнародних ринках. Наявний бізнес-план. При замовленні можливе виготовлення й доставка пристрою, старт пілотної лінії, а також запуск на дослідному підприємстві.

Відповісти

Повернутись до “Оптичні та лазерні прилади”