Час запускати ракети і час збирати ракети

Конструювання космічних, літальних апаратів, квадрокоптерів, безпілотних летальних апаратів та інше
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 53
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Час запускати ракети і час збирати ракети

Повідомлення Administrator » 07 грудня 2018, 11:55

Днями SpaceX укотре продемонстрували світові новий рекорд, успішно вивівши на орбіту вражаючу кількість - 64 супутника. Безперечно, це позитивна та корисна подія світового масштабу, проте й вона має зворотний бік, темну сторону супутників. Так, згідно статистики NASA, тільки в 2013 році навколоземні орбіти нараховували майже 10 000 об’єктів техногенного походження, або простіше кажучи – космічного сміття. Його запаси поповнюють, головним чином, завершальні ступені ракет-носіїв та космічні апарати, чий строк технічної придатності давно закінчився, але вони все ще зостаються на орбіті, створюючи потенційну загрозу для інших апаратів, що справно функціонують.

Український привіт Ілону Маску
Вітчизняний інженер Інституту технічної механіки НАН України і Державного космічного агентства України, а саме Алпатов Анатолій Петрович, якраз завершив розробку аеродинамічної системи усунення космічних об’єктів з навколоземних орбіт. Ціль даного винаходу – відводити непрацюючі апарати, великі модульні конструкції та некооперовані фрагменти космічного сміття.
Аеродинамічні системи усунення космічних об'єктів
Аеродинамічні системи усунення космічних об'єктів
Вже стартувала кампанія з комерціалізації розробки: продаються ліцензії на патенти конструктивної схеми системи, а паралельно з цим провадяться додаткові дослідження рівня її конкурентоспроможності і технологічних рішень.

Ключові параметри
Система складається з конічної тонкостінної плівкової та надувної кільцевої торової оболонок, у яких містяться надувні сферичні тонкостінні плівкові оболонки. На випадок усунення космічного об’єкта з орбіти система розтягується, що викликає зростання сили аеродинамічного опору, і космічний об’єкт неухильно усувається з орбіти в щільні шари атмосфери. До того ж, навіть пошкодження до 40% усіх оболонок не впливатиме на її роботоздатність.

Суттєві переваги
Дана розробка якісно перевершує наявні аналоги. Зокрема, оснащуючи космічний апарат цією системою, можна більш ніж в 4 рази зменшити загальну вагу системи відведення (893 кг проти 205 кг), а діаметр аеродинамічного елемента – зменшити в 6 разів (180 м проти 34 м). Найвагомішою ж характеристикою є той факт, що використання конічної аеродинамічної пастки підвищує ефективність захоплення та відведення з орбіти некооперованих фрагментів космічного сміття, що збільшує термін ефективного функціонування системи. Це найбільш ефективний пристрій з-поміж решти прототипів, з чималим потенціалом для подальшого застосування на космічних апаратах.

Відповісти

Повернутись до “Літальні та космічні апарати”