Коли форма має значення, або Ливарне виробництво

Технологія ливарного виробництва та усе що з цим пов'язано
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 53
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Коли форма має значення, або Ливарне виробництво

Повідомлення Administrator » 04 жовтня 2018, 15:59

Що таке ливарне виробництво?
Це процес, під час якого виготовляють виливки — вироби чи їх заготовки.
Як це відбувається? Ливарну пустотілу форму заповнюють розплавленим матеріалом: металом, сплавом, гірськими породами.
Це цікаво! У 80-90-х роках минулого століття українські ливарники виготовляли більше шести млн т виливків на рік та посідали перше місце у світі з ливарного виробництва.

Є такі види лиття:
• колійне — виливки роблять у сталевих або чавунних формах. Застосовують для виготовлення простих деталей:
• відцентрове — матеріал розподіляється під дією відцентрових сил, під час того, як форма обертається, тому виготовляють лише виливки по формі обертання), по моделях, що будуть виплавлені, під тиском.

Які є ливарні форми?
Ливарні форми можуть бути постійними та разовими. Постійні виготовляють із металу, тому їх можна використовувати багато разів. Разові — зі спеціальної, формувальної, суміші. Вони придатні лише для однієї заливки.
Вилити можна вироби чи їх заготовки не лише різних конфігурацій, а й маси та розмірів. При цьому фізико-механічні властивості виробів будуть збережені. Цей спосіб виготовлення є економним, адже відлиті деталі становлять до 50% від усієї машини, а витрачають на них до 25% ресурсів, потрібних для її виготовлення.
Способом лиття можна виготовити складні за геометрією та конфігурацією деталі-заготовки з кольорових та чорних сплавів, а коефіцієнт використання металу при цьому сягатиме до 98%!
Форми виготовляють із бентонітової глини, синтетичних смол, рідкого скла або кристалогідратів. Є «піщані» ливарні форми, коли сухий пісок утримується та ущільнюється за допомогою вакууму.

Які матеріали використовують у ливарному виробництві?
Великі деталі виливають зі сталі. Вироби з цього матеріалу наділені великим внутрішнім напруженням, тому їх попередньо піддають термічній обробці.
Кольорове лиття (сплави міді, алюмінію, цинку, магнію) застосовують у виробництві сантехніки, машин, апаратів, приладобудуванні. Ці метали мають антикорозійні властивості, вони легкі та електропровідні. Єдиним їх мінусом є висока вартість, а отже і лиття.
Якщо заготовка невеликого розміру, але складної форми, то її виливають із легкоплавких матеріалів (віск, парафін, стеарин).

Відповісти

Повернутись до “Ливарне виробництво”