Електролізер високого тиску

Технології що стосуються електрохімічної та електрофізичної обробки матеріалів
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 52
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Електролізер високого тиску

Повідомлення Administrator » 21 лютого 2019, 14:29

Розкладемо речовини по поличках
Електрохімічні процеси використовуються як безпосередньо вченими, так і працівниками багатьох сфер промисловості. В останніх саме завдяки методу електролізу стало можливим одержання таких речовин як персульфат і хлор, лугів та фтору, хімічно чистих водню й кисню. Не обходяться без даної технології і гідро- та кольорова металургія: вона необхідна для добування металів із руди з їх подальшим очищенням.

Покращена процедура електролізу
Новим здобутком української інженерної думки в даній сфері стала розробка авторства Депарми Галини Олексіївни, співробітниці Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України. Нею було запатентовано електролізер високого тиску.
Електролізер високого тиску.jpg
Електролізер високого тиску
Прилад дає можливість отримувати чистий водень і кисень шляхом електролітичного розкладання води. Потенційними галузями застосування даного електролізера є металургійна та хімічна, енергетична, харчова промисловість та ін.
Досягненням приладу є змога генерувати гази з тиском до 20,0 МПа, що виключає необхідність використання компресорної техніки. Завдяки відсутності розділових мембран винахід має підвищену надійність та безпеку експлуатації електролізної установки. Розробку сконструйовано таким чином, що з метою активації електродних матеріалів не використовуються рідкісноземельні метали і метали платинової групи.
Електролізер функціонує автоматично, а в порівняні з існуючими аналогами він характеризується вищим коефіцієнтом трансформації енергії – на 12-15%.

Характеристики
Споживання електроенергії на отримання 1 м3 водню і 0,5 м3 кисню, кВт ⋅ год 4,0—4,1
Тиск газів, МПа 15,0—20,0
ККД, % 75—77
Продуктивність за воднем, м3 1,0—6,0
Продуктивність за киснем, м3 0,5—3,0
Витрати води на 1 м3 водню, г 840 ± 20

Правова охорона та комерційний потенціал
Технічні рішення, покладені в основу конструкції електролізера, становлять ноу-хау, зареєстровані в якості об’єкта промислової власності та охороняються законом.
Продукція готова до старту виробничого циклу пілотної партії або для запуску потужностями дослідного підприємства. Завершується фінальна перевірка, вдосконалення приладу та виробничої схеми. Додатково здійснюються організаційні аспекти – логістика та маркетинг і т. д. Комерційне виробництво можливо запустити в обмеженому форматі, наявна готова професійна команда. При замовленні буде провадитися виготовлення продукції та поставка. Крім того, здійснюється науково-технічний супровід адаптації обладнання до конкретних умов експлуатації.

Відповісти

Повернутись до “Електрофізична та електрохімічна обробка”