Вдала технологія – здорова конкуренція

Питання щодо конструювання обладнання що не увійшло до інших категорій
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 53
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Вдала технологія – здорова конкуренція

Повідомлення Administrator » 07 травня 2020, 22:08

Ракетно-космічна промисловість України займає провідне місце серед найбільш розвинених галузей. За умов постійного ускладнення новітньої техніки, зростання вимог до її надійності актуальним є забезпечення способу експериментальних випробувань, що дозволить як вдосконалювати ракетно-космічні елементи, так і економити на руйнуваннях конструкції або її частин. А значить – залишатися конкурентоспроможним виробником у сучасному світі.

Дослідження довговічності ракетних конструкцій
Перспективну розробку в даній сфері завершив Дроздов Олександр Володимирович, співробітник Інституту проблем міцності ім. Г. С. Писаренка НАН України. Він розробив газодинамічні стенди для модельних випробувань елементів конструкцій ракетно-космічної техніки та газотурбінних двигунів.
Газодинамічні стенди для модельних випробувань елементів конструкцій ракетно-космічної техніки та газотурбінних двигунів
Газодинамічні стенди для модельних випробувань елементів конструкцій ракетно-космічної техніки та газотурбінних двигунів
Режим теплового навантаження елементів
Режим теплового навантаження елементів
Винахід буде корисним при дослідженні несівної здатності та довговічності елементів конструкцій ракетно-космічної техніки та газотурбінних двигунів в умовах, що моделюють експлуатаційні. В аспекті базових показників дане обладнання є унікальним, не має українських аналогів.

Основні характеристики:
• 1600 °С – максимальна температура газового потоку на газодинамічному стенді;
• до 1000 град/с – швидкість зміни температури газового потоку, швидкість потоку до- або трансзвукова.
За допомогою газодинамічних стендів створюється механічне навантаження об’єкта дослідження в поєднанні з тепловим. Додатково можливе й введення до газового потоку корозійно-активних компонентів (солі морської води і т. д.). Розробка атестована, є складовою частиною Центру механічних випробувань і сертифікації матеріалів та елементів конструкцій ІПМіц імені Г. С. Писаренка НАН України, акредитованого в Національному агентстві з акредитації України відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025:2017.

Охорона та комерційний потенціал
Зареєстровано заявку щодо прав на об’єкт промислової власності в Україні. Проходить підтвердження працездатності прототипу в лабораторії та перевіряються ринки для визначення попиту. Організація готова до етапу розширення, аналізується перелік та види можливих послуг, а також провідні ринки для визначення попиту. Наявний стартовий бізнес-план. На замовлення здійснюються модельні випробування елементів конструкцій ракетно-космічної техніки та газотурбінних двигунів.

Відповісти

Повернутись до “Інше обладнання”