Система захисту об’єктів цивільного та промислового будівництва від вібро- і сейсмовпливу

Питання щодо конструювання обладнання що не увійшло до інших категорій
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 30
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Система захисту об’єктів цивільного та промислового будівництва від вібро- і сейсмовпливу

Повідомлення Administrator » 04 січня 2019, 10:11

Українська територія перебуває в потенційно небезпечній сейсмічній області, так званій румунській зоні Вранча, відомій своїми регулярними землетрусами різної інтенсивності. Згідно наукових досліджень, близько 40% усіх земель країни можуть охоплюватися впливами руйнівних сейсмоактивностей. Прямий обов’язок щодо захисту будівель їх власниками законодавчо прописано в ряді нормативних актів. Все це змушує як пересічних громадян, так і компанії, що займаються капітальним будівництвом, вживати максимум доступних захисних технологій при зведенні житлового фонду та промислових зон.

Як приборкати гнів землі
У зв’язку з описаним станом справ напрочуд актуальними будуть технології, розроблені Дирдою Віталієм Ілларіоновичем, науковцем Інституту геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова НАН України. Він розробив високоефективний спосіб і систему захисту об’єктів цивільного та промислового будівництва від вібро- і сейсмовпливу.
Система захисту об’єктів цивільного та промислового будівництва від вібро- і сейсмовпливу.jpg
Система захисту об’єктів цивільного та промислового будівництва від вібро- і сейсмовпливу
Практичним застосуванням даної методики являється значне підвищення вібро- і сейсмостійкості будівель та споруд шляхом оснащення їх спеціальними конструктивними елементами — гумовими та гумометалевими сейсмоблоками.
Використання захисної системи при зведенні будинків допоможе:
  • зменшити загальну вартість будівельних робіт;
  • максимально зберегти будівлі та споруди на випадок техногенних впливів та землетрусів;
  • збільшити вибір можливих будівельних майданчиків;
  • знизити рівень матеріаломісткості та підвищити безпеку й надійність будівельних об’єктів.
Ключовими важливими параметрами системи захисту за допомогою гумових вібросейсмоблоків виступає той факт, що вона характеризується несівною здатністю на стиск 300-1000 кН при власній частоті горизонтальних коливань 0,35-1,6 Гц. Щодо правового поля, то використання сейсмозахисних технологій визначено європейськими та національними актами, зокрема: EN 1998 1:2004 Eurocode 8 та ДБН В.1.1 12:2014 «Будівництво у сейсмічних районах України».

Комерційний зиск та юридична охорона
Технологія зареєстрована автором як об’єкт промислової власності та охороняється відповідно до закону. Розробка пройшла перевірку на працездатність і готова до виробництва в промислових масштабах на локальних та інтернаціональних ринках збуту. В разі пропозицій щодо виготовлення та поставок, замовникам гарантується авторський супровід системи захисту.

Відповісти

Повернутись до “Інше обладнання”