Високопродуктивне прямолінійне джерело вакуумно-дугової катодної плазми з фільтруванням від мікрочасток

Конструювання електричних та електронних пристроїв
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 30
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Високопродуктивне прямолінійне джерело вакуумно-дугової катодної плазми з фільтруванням від мікрочасток

Повідомлення Administrator » 04 січня 2019, 10:21

Вакуумно-дуговий принцип осадження покриття та модифікації поверхневих шарів різноманітних матеріалів здобули визнання внаслідок своєї вражаючої ефективності. Основними сферами застосування даної методики являється приладобудування, машинобудування та виробництво інструментів. Технологія дозволяє утворювати різні типи покриттів та поверхонь, до того ж деякі з них неможливо отримати жодним альтернативним методом.

Як приручити сяйво
Пугач Сергій Григорович, винахідник з Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» розробив технічне рішення, котре становить собою високопродуктивне прямолінійне джерело вакуумно-дугової катодної плазми з фільтруванням від мікрочасток.
Високопродуктивне прямолінійне джерело вакуумно-дугової катодної плазми з фільтруванням від мікрочасток.jpg
Високопродуктивне прямолінійне джерело вакуумно-дугової катодної плазми з фільтруванням від мікрочасток
За допомогою даного пристрою можна наносити функціональні покриття на елементи машин та механізмів в авіаційній, інструментальній, приладобудівній, текстильній, машинобудівній, хімічній промисловості, оптиці та електроніці.
Сконструйований прилад може похвалитися високим рівнем продуктивності та ступенем очищення від макрочасточок – він перевищує аналоги в 1,5-2 рази. Відзначаючись конструкційною простотою, розробка також демонструє стабільність параметрів джерела незалежно від ступеня вигоряння катода. Наявна функція вимкнення етапу полірування після нанесення покриття. Характеризується прилад і високою рівномірністю товщини покриття на великій площі.
Розробка стане в нагоді при роботі з багатокомпонентними зносостійкими покриттями на основі нітридів, карбідів, оксидів або їх сумішей. Також вона справляється і цілком сумісна з оптично прозорими, діелектричними, хімічно інертними покриттями, біологічно інертними покриттями і декоративними покриттями.

Характеристики
Багатокомпонентні зносостійкі покриття на основі нітридів, карбідів, оксидів або їх сумішей.
Оптично прозорі, діелектричні, хімічно інертні покриття, біологічно інертні покриття та декоративні покриття.
Потік іонів на виході (за струму дуги 100 А), А 5
Діаметр покриття 180 мм при відхиленні за товщиною, % ±5
Швидкість осадження Ті покриття на відстані 150 мм від вихідного отвору, мкм/год

Комерційний потенціал та охорона
Винахід відноситься до категорії об’єктів промислової власності, всі права на який належно зареєстровані. Розробка перебуває на стадії продажу ліцензії. Зацікавленим підприємствам буде здійснюватися виготовлення в разі замовлень. Співпраця також відзначатиметься спільним розробленням технологій осадження покриттів.

Відповісти

Повернутись до “Електричні та електронні пристрої”