Квазіоптичні радіовимірювальні прилади і пристрої терагерцового діапазону

Конструювання електричних та електронних пристроїв
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 52
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Квазіоптичні радіовимірювальні прилади і пристрої терагерцового діапазону

Повідомлення Administrator » 03 серпня 2019, 12:15

Освоєння електромагнітного спектру
Прилади, здатні обробляти сигнали в терагерцевому діапазоні частот, належать до сфери нанотехнологій. В них застосовуються принципи та напрацювання квізіоптики, що уможливлює комбінування хвильових та оптичних підходів для даного діапазону. За допомогою таких винаходів діагностується плазма в дослідженнях композитів та феритів, напівпровідників, біофізиці, радіохвильовій еліпсометрії і т. д. Терагерцеві камери та томографи дозволяють отримувати зображення крізь нашарування стін і досліджувати верхні шари шкіри.

Недоступні грані – в минулому
Науковий працівник Інституту радіофізики та електроніки ім. О. Я. Усикова НАН України, інженер Логвинов Юрій Федорович нещодавно представив розроблений ним пристрій – квазіоптичні радіовимірювальні прилади і пристрої терагерцового діапазону.
Квазіоптичні радіовимірювальні прилади і пристрої терагерцового діапазону
Квазіоптичні радіовимірювальні прилади і пристрої терагерцового діапазону

За своєю технологічною сутністю розробка являється комплектом квазіоптичних елементів та розрахована створювати різноманітні радіовимірювальні схеми з метою діагностики плазми в спектроскопії, промисловості, радіолокації, неруйнівному контролі, біомедицині та в навчальних цілях.
Щодо опису параметрів, то комплект спроектовано на основі надрозмірних хвилеводів із діелектричними стінками та малими втратами, у тому числі такі пристрої, як атенюатори, фазообертачі, обертачі площини поляризації та ін. Робочий тип хвилі відзначається плоским фазовим фронтом, лінійною поляризацією та симетричним амплітудним розподілом, що має максимум на осі і плавно спадає до стінок променевода. Характеристики F=100—1000 ГГц. До заслуг розробки належить той факт, що в неї відсутні відомі аналоги світового чи локального масштабу.

Юридична охорона та потенціал комерціалізації
Конструкторські рішення приладу являють собою ноу-хау. Всі необхідні правовстановлюючі документи отримано згідно з вимогами патентного законодавства.
Щодо готовності винаходу, то нині остаточно окреслено виробничі схеми продукції в її фінальній версії. Стартували етапи організації виробництва і просування товару. Розпочато виробництво, планується постачання партій приладу на основні світові ринки включно з внутрішнім. Готова команда здатна приступити до запуску бізнесу в обмеженому форматі. Замовникам пропонується продукт разом із поставкою та гарантійним обслуговуванням приладу. Також надаються послуги навчання робочих штатів.

Відповісти

Повернутись до “Електричні та електронні пристрої”