Комбінована технологія підвищення робочого ресурсу пар тертя

Інструменти для обробки металу, дерева, каміння та інших материалів
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 53
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Комбінована технологія підвищення робочого ресурсу пар тертя

Повідомлення Administrator » 03 серпня 2019, 13:12

Високий ресурс техніки
Дослідники проводять постійні дослідження щодо боротьби зі зношуванням деталей машин. Подовжити їх ресурс можливо завдяки практичному застосуванню науково-обґрунтованих рішень. Захисні технології максимально відтерміновують знос вузлів тертя, що дозволяє суттєво зменшити ремонтні витрати.

Безрозбірний ремонт
Олександр Дмитрович Гришкевич, який є співробітником Інституту технічної механіки НАН України і Державного космічного агентства України, представив на розсуд інженерів новітню технологічну розробку. Винахідник запатентував комбіновану технологію підвищення робочого ресурсу пар тертя. Цільовим призначенням винаходу являється модифікація експлуатаційних властивостей зовнішніх та внутрішніх робочих поверхонь пар тертя зворотнопоступального та обертального типу для поліпшення їх міцності, трибологічних, втомних і корозійних характеристик у процесах виробництва та ремонту.
Незбалансований планарний магнетрон
Незбалансований планарний магнетрон
Автономне іонне джерело
Автономне іонне джерело
За допомогою даної технології уможливлюється обробка важкодоступних внутрішніх поверхонь та виконання всіх технологічних переходів обробки в межах одного вакуумного циклу. До решти плюсів розробки належать її спрощене виготовлення та мінімізовані вартість і експлуатаційні витрати порівняно зі світовими аналогами на основі вакуумно-дугових пристроїв.

Характеристики
Щодо технічних параметрів – технологія дозволяє обробляти деталі діаметром від 25 мм. Розробка має низку технологічних переходів, що виконуються в робочій вакуумній камері за період одного вакуумного циклу, зокрема:
  • іонно-струминне травлення і полірування робочих поверхонь для видалення шару з розтяжними напруженнями та отримання оптимальної шорсткості поверхні;
  • іонно-плазмове (або іонно-струминне) азотування робочої поверхні для сполучення з наступним шаром функціонального покриття;
  • нанесення шару покриття відповідного складу.
Охорона та потенційні вигоди
Автором отримано пакет документів, яким забезпечується правова охорона розробки як об’єкта промислової власності. Нині відбувається етап тестування технології в лабораторії, досліджуються можливості виробництва з паралельним визначенням основних виробничих принципів. Наявний стартовий бізнес-план, доопрацьовується бізнес-компонент щодо сумісності з основними технологіями. Замовникам пропонується технологія підвищення робочого ресурсу пар тертя, а також послуги здійснення обробки поверхонь будь-якої конфігурації.

Відповісти

Повернутись до “Інструменти для обробки”