Віброзахисна система крісла водія транспортного засобу. Прокачай свою автобезпеку

Питання щодо конструювання обладнання що не увійшло до інших категорій
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 30
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Віброзахисна система крісла водія транспортного засобу. Прокачай свою автобезпеку

Повідомлення Administrator » 21 січня 2019, 20:33

Кропітка праця автоконструкторів щодо максимізації безпеки автомобілів вражає своїми численними досягненнями. Починаючи із 60-х років ХХ століття автомобілебудівники напрацювали комплексні захисні системи активного та пасивного типу, покликані мінімізувати можливі ризики життю та здоров’ю водія та пасажирів при аварійних інцидентах. В рятівних цілях задіяно практично кожен елемент салону, кабіни та кузова – від безпечного скла, легкозминальних панелей, подушок безпеки до підголовників сидінь і педальних вузлів. До того ж, така конструкція безпечніша і для інших учасників дорожнього руху.

Виживання в ДТП – не шанс, а гарантія
Проте досконалість не знає обмежень, що на своєму прикладі довів Попов Аркадій Іванович, розробник з Інституту технічної механіки НАН України і Державного космічного агентства України. Він сконструював віброзахисну систему крісла водія транспортного засобу.
Віброзахисна система крісла водія транспортного засобу.jpg
Віброзахисна система крісла водія транспортного засобу. Прокачай свою автобезпеку
Віброзахисна система крісла водія транспортного засобу.jpg (7.57 Кіб) Переглянуто 35 разів
Її ціль – забезпечення захисту водія транспортного засобу від ударних та вібраційних навантажень під час руху машини.
Система віброзахисту транспортного засобу різного призначення характеризується квазінульовою жорсткістю на робочій ділянці статичної характеристики і прогресивним наростанням жорсткості на ході стиснення та відбою. Завдяки своїм компактним габаритам система придатна для установки в обмеженому просторі більшості транспортних засобів.
До плюсів розробки входять відсутність автономного амортизатора та системи попередньої підготовки повітря, а також пасивна система віброзахисту. Крім того, динамічні характеристики відповідають, а в деяких випадках і перевершують світові аналоги активних, пасивних і напівактивних віброзахисних систем.

Основні технічні параметри
Частотний діапазон збурювального впливу (віброзахисна система крісла забезпечує захист водія від ударних і вібраційних навантажень) 0,50-80 Гц
Габаритні розміри 176×380×295 мм

Охорона та комерційна вигода
Винахід зареєстровано в якості об’єкта промислової власності та подано міжнародну заявку на отримання патенту. Прототип пройшов успішні випробування в лабораторії та показав працездатність згідно заявлених параметрів. Аналізуються потенційні ринки збуту, сформована команда, розшукуються партнери, зацікавлені в масовому виробництві. Замовникам буде здійснюватися виготовлення продукції відповідно до конкретних умов.

Відповісти

Повернутись до “Інше обладнання”