Геліконове джерело іонів. Хай буде плазма

Питання щодо конструювання обладнання що не увійшло до інших категорій
Відповісти
Administrator
Адміністратор сайту
Повідомлень: 30
З нами з: 22 вересня 2018, 13:34
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Геліконове джерело іонів. Хай буде плазма

Повідомлення Administrator » 23 січня 2019, 20:21

Завдяки здатності плазми змінювати властивості різноманітних матеріалів цю технологію застосовують з метою модифікації фізичних параметрів необхідних матеріалів. Крім того, чимало сфер науки та промисловості потребують можливості визначати й досліджувати склад речовин – геологія, криміналістика, гідрологія, нафтохімічна та харчова промисловість, металургія, фармацевтика, парфумерія, дослідні лабораторії та ін. Джерело іонів слугує ключовим компонентом таких приладів як іонні мікроскопи, прискорювачі заряджених часток, мас-аналізатори.

Безпечні іони з геліконового джерела
Черговим рівнем вдосконалення можливостей плазми став вітчизняний винахід авторства Ворошила Олексія Івановича, інженера Інституту прикладної фізики НАН України. Він спроектував геліконове джерело іонів.
Геліконове джерело іонів1.jpg
Геліконове джерело іонів
Геліконове джерело іонів 2.jpg
Геліконове джерело іонів
Розробку можна використовувати в плазмовій технології в якості джерела іонів для нано- та мікроаналітичних аналізаторів, мас-спектрометрів з індуктивно-зв’язаною плазмою. По суті прилад є компактним генератором плазми з магнітними системами на постійних магнітах.
Вагомим плюсом розробки виступає той факт, що вона потребує у 10 разів менше енергії за однакових параметрів іонного струму, чим технічно перевершує існуючі аналоги. Збільшення густини плазми в джерелі досягається створенням ефективного ВЧ-розряду з зовнішнім магнітним полем.

Характеристики
Розроблено як компактний генератор плазми
з магнітними системами на постійних
магнітах.
Тип іонів пучка Н+, Не+, Ar+
Яскравість пучка 300 А/м2 ⋅ rad2 ⋅ еВ
Концентрація плазми n ~ 1013 ⋅ cм–3
Робочий тиск газу, мТорр 10
Споживана ВЧ потужність, Вт <300

Правова охорона та комерційна вигода
Розробка успішно зареєстрована як об’єкт промислової власності, отримані всі необхідні правовстановлюючі документи, права інтелектуальної власності охороняються законом. Технологія активно перевіряється в лабораторії з метою протестувати фактичну працездатність та визначити базові виробничі принципи. Здійснюється аналіз потенційних ринків збуту, вивчаються переліки можливих послуг. Бізнес-план наявний та буде коригуватися згідно параметрів фінального продукту, організація здатна перейти до стадії розширення. При замовленні зацікавленим дослідним та комерційним суб’єктам здійснюватиметься виготовлення одиничних зразків, провадитимуться роботи з обслуговування джерел.

Відповісти

Повернутись до “Інше обладнання”